вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się eksploatują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od należytego i sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Jak asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий